Moskitiery znajdują zastosowanie zwłaszcza w cieplejsze dni. Kiedy robi się ładnie za oknem chętnie otwieramy drzwi i okna, by poczuć świeżość i lekki powiew wiatru. Wówczas przydają się specjalne siatki – moskitiery, których zadaniem jest ochrona przed insektami i niewielkimi gryzoniami.

Rodzaje moskitier

Producenci oferują różne rozmiary i gęstości moskitier. W zależności od potrzeb możliwe są także różne systemy montażu siatek. Zwykle spotkać można moskitiery stałe, rolowane, otwierane i przesuwne. Montuje się je zwykle do ramy okiennej lub drzwi, więc nie maja wpływu na funkcjonalność chociażby rolet czy żaluzji.

Moskitiera w wersji rramkowej
Moskitiery na wymiar możesz wycenić TUTAJ.

Z czego wykonana jest siatka?

Przeważnie jest to gęsta siatka wykonana z włókna szklanego, ale także aluminium czy nawet stali. Występują także siatki które w znacznym stopniu powstrzymują część pyłków traw i innych roślin będących alergenami dla uczulonych osób.

Czyszczenie moskitiery

Jak każdy używany produkt, tak i moskitiera ulega zabrudzeniom. Czyszczeni odbywa się przy użyciu wody, ewentualnie wody z mydłem. Przecieramy ściereczką siatkę. Jeśli pozwala na to konstrukcja siatki należy ja zdejmować po sezonie – dłużej posłuży.

Jakie są zalety moskitiery?

Przede wszystkim wykonana jest z mocnych materiałów, odpornych nawet na inwazje większych zwierząt domowych. Poza tym siatka nie zmniejsza widoczności, jest tez odporna na działanie czynników atmosferycznych. Przy odpowiednim pomiarze i wyborze systemu mocowania nie stanowi problemu dla codziennych czynności i dla domowników. Siatka jest odporna na zabrudzenia, a w razie potrzeby – łatwa w czyszczeniu. W profesjonalne moskitiery warto zainwestować. Odpowiednio eksploatowane spokojnie posłużą kilka sezonów, a domownicy będą mieli spokój w ciepłych miesiącach z napływem niepożądanych gości w postaci owadów, gryzoni itp.