Okna dachowe wymagają zastosowania specjalnych rolet. Z uwagi na swoja konstrukcję, ale także z uwagi na największe nasłonecznienie często stosuje się w nich specjalne rolety dedykowane do takich właśnie okien.

Czym rolety dachowe różnią się od innych?

Głównie sposobem działania i systemem montażu. Są one dedykowane do okien dachowych i nie pasują na okna zwykłe. Ważnym elementem wpływającym na działania rolety dachowej jest zastosowanie mechanizmu sprężynowego.

rolety dachowe na wymiar
Rolety dachowe możesz wycenić TUTAJ.

Kwestie techniczne

W sypialniach najczęściej stosuje się rolety zaciemniające, niemal nieprzepuszczające światła, najczęściej z płótna pokrytego gumą. Rozmiary rolet odpowiadają wymiarom okien wiodących producentów okien dachowych, w związku z czym często odchodzi problem odpowiedniego pomiaru okna przed zakupem rolety. Z drugiej strony zawsze trzeba zastosować się do instrukcji pomiaru.

System rolet dachowych opiera się na montażu w skrzydle, więc materiał pokrywa szczelnie całą szybę, trzymając jednocześnie tkaninę w specjalnych prowadnicach, by zapobiegać jej odstawaniu. Regulacja, w zależności od opcji odbywa się ręcznie, a tkaninę można w wielu systemach pozostawić na zadanej wysokości.

Warto pamiętać o tym, że materiał wystawiany na intensywne ogrzewani promieniami słonecznymi, może się łódkować.

Zalety rolet dachowych.

Takie ułatwienia jak roelty dachowe mogą mieć dobry wpływ na sen w przypadku wysokich pomieszczeń, gdzie trudno by było zmieniać położenie materiału ręcznie. Zaletą materiałów wykorzystywanych przy produkcji tych rolet może być wysoka zdolność zaciemniania wnętrz. Bardzo ciekawe efekty rozproszonego światła można uzyskać dzięki roletom z poliestru. Do wyboru mamy rolety dachowe w wielu ciekawych kolorach, z różnych materiałów, gładkich lub we wzory – w zależności od potrzeb.