Jednym z najnowszych rozwiązań są rolety dzień noc, nazywane często duo. Ich urok i niepowtarzalny klimat jaki tworzą wciąż skutecznie wpływa na rosnącą ilość fanów tego systemu okiennego. Dlaczego?

Kwestie techniczne i zasada działania

Ich budowa jest podobna do innych rolet, choć na uwagę zasługuje tu zastosowanie dwóch rodzajów materiałów, tworzących charakterystyczne pasy. Odpowiednia manipulacja sterowaniem powoduje albo zaciemnienie (poprzez nałożenie dwóch pasów zasłaniających), choć nie ma opcji totalnego mroku, jak w przypadku wielu innych rolet, albo lekki półmrok (stosując zamiennie pas jasny i ciemny).

Mini roleta dzień noc z żyłką
Rolety dzień noc możesz wycenić TUTAJ.

 

Rolety można także zupełnie zwinąć wpuszczając słońce do wnętrza. To alternatywne rozwiązanie, wskazane dla tych, którzy na przykład sypiają w dzień, albo chcą się odprężyć. Nowatorska technika zastosowana w roletach dzień noc pozwala dowolnie regulować napływ światła do wnętrza, dzięki przestrzeniom między pasami materiału przepuszczających słońce. Od dawna możliwy jest tez wybór szerokości poszczególnych pasów.

Rodzaje rolet dzień noc

Rolety umieszczone są najczęściej w kasetach, choć znaleźć można wersje mini. Producenci eksperymentują tez z opcjami montażu ściennego takich rolet. To jaki mechanizm wybierzemy zależy od aranżacji i upodobań. Zaletą rolet duo jest brak konieczności dodatkowych zdobień okna. Specyficzny wygląd sam w sobie stanowi ciekawy wystrój okien, nawet większych.

Jak zadbać o ich czystość?

Jeśli chodzi o utrzymanie ich czystości, to podobnie jak w przypadku tradycyjnych rolet wystarczy je raz na jakiś czas oczyszczać z kurzu i przetrzeć ewentualne zabrudzenia wilgotną ściereczką. Jeśli producent przewiduje możliwość uprania materiałów, taka informacja będzie zawarta w informacji o produkcie – warto stosować się do zaleceń, by cieszyć się funkcjonalnością rolet dłużej.