Jednym z najtańszych systemów dostępnych na rynku są rolety mini.
Czy wciąż warto się niemi interesować? Jeśli tak to dlaczego i co je wyróżnia?

Działanie i kwestie techniczne.

Działanie takich rolet nie jest skomplikowane – materiał nawinięty jest na belkę. Rozwijanie odbywa się za pomocą łańcuszka z mechanizmem blokującym, by zatrzymać materiał na pożądanej wysokości. Często brzegi wzmocnione są żyłkami, by nie odstawały od okien, choć nie jest to do końca możliwe bez specjalnej dodatkowej kasetki. Rolety mini znajdują zastosowanie w wielu pomieszczeniach. Nie są zalecane do okien dachowych. Montaż jest prosty i polega na zamontowaniu specjalnych zaczepów, choć można je także przykręcać bezpośrednio do skrzydła. Uchwyty są delikatne, więc roleta wygląda w oknie elegancko. Wielu producentów dodatkowo impregnuje materiał używany do produkcji takich rolet, by ograniczyć zabrudzanie tkaniny i osiadanie kurzu.

Mini rolety z żyłą występują w opcji na wymiar
Rolety mini z żyłką możesz wycenić TUTAJ.

Co z czyszczeniem?

Przy roletach mini nie ma problemu ze zdjęciem materiału i praniem. Odrobina cierpliwości wystarczy, by czysta tkanina znowu została nawinięta i zamocowana w mechanizmie. Należy jednak ograniczać czyszczenie z użyciem środków czyszczących z uwagi na zabezpieczenie wspomnianym impregnatem, który utraci swoje właściwości po kilku takich praniach. Mniejsze zabrudzenia można przecierać wilgotną ściereczką, po odkurzeniu materiału podlegającego czyszczeniu.

Zalety mini rolet.

Rolety mini materiałowe po zamontowaniu są ciekawa ozdoba okna, która spełnia funkcje zapobiegania nadmiernemu nasłonecznieniu. Materiał zakrywa jedynie przeszklenie. Ogromny wybór  kolorów i wzorów tkanin używanych do produkcji rolet i proste rozwiązania montażowe sprawiają, że cena tych rolet zachęca do zakupu.

Warto pamiętać, że mini roelty występują także bardzo nowoczesnej i praktycznej formie mini rolet samozwijających.

Mini samozwijającaMini samozwijająca na miarę

Dlaczego warto poświęcić im uwagę?

Po pierwsze dlatego, ze są bardzo wygodne w użyciu. System samozwijający dopiero aklimatyzuje się na Polskim rynku, ale są powody by sadzić, ze może być to bardzo przyszłościowa wizja działania mini rolet i nie tylko.

Wspominana opcja samozwijająca zwiększa bezpieczeństwo najmłodszych domowników ponieważ minimalizuje użycie elementów które dzieci mogą połknąć lub się w nie zaplątać.