Rolety materiałowe w kasecie są jednymi z popularniejszych rolet montowanych w naszych domach do okien drewnianych, PCV czy aluminiowych. Bogata gama kolorów, dowolny wybór grubości materiału, z jakiego wykonane są rolety, atrakcyjna cena pozwalają dobrać je niemal do każdego wnętrza. Ale czy na każdym oknie można powiesić każda roletę w kasecie?

Trochę o zaletach rolet w kasecie.

Zaletą tych rolet jest nowoczesny design, elegancki wygląd, mechanizm hamujący pozwalający na dowolne ustawienie rolety, oraz znakomita ochrona przed nagrzewaniem i nasłonecznieniem. Co więcej, zabudowana rolka materiału zdecydowanie lepiej wygląda od odsłoniętej oraz jest lepiej chroniona przed zakurzeniem i uderzeniami o sąsiednią ścianę – gdy takowa występuje przy oknie.

Roleta w kasecie PCV z prowadnicą przestrzenną
Rolety w kasecie możesz wycenić TUTAJ.

Warto dodać, że dodatkowy system prowadnic ułatwia korzystanie i zapewnia estetyczny wygląd rolety w oknie. System taki  składa się w tym przypadku z nawiniętego, odpowiedniego wymiaru materiału, kasety i prowadnic oraz mechanizmu samoblokującego. Montaż wykonuje się do skrzydła okna.

Może to zabrzmi jak coś oczywistego,ale rolety w kasecie występują w opcji na wymiar ,a to bardzo poprawia możliwości ich odpowiedniego dopasowania do rozmiary nawet nietypowych okien.

Roleta w kasecie aluminiowej z prowadnica płaską

Na co zwrócić uwagę wybierając rolety kasetowe?

Przede wszystkim na odpowiedni pomiar skrzydła, jeśli robimy go samodzielnie i dobór tkaniny do konkretnego wnętrza. Montaż takich rolet możliwy jest poprzez przyklejenie do skrzydła, bądź nawiercenie.

Do kuchni czy łazienek zaleca się stosowanie materiałów z dodatkowym impregnatem zapobiegającym przyjmowaniu przez materiał wilgoci.

Przed wyborem warto skonsultować się z fachowcem, który pomoże dobrać odpowiednia roletę do konkretnego okna. W przypadku rolet w kasecie zwykle jako wady wymienia się brak funkcjonalności w takich oknach, gdzie odległość do ściany podczas otwierania jest niewielka (np. balkonowych) – mogą zdarzyć się problemy polegające na „obijaniu” kasety od ściany podczas szerszego otwierania.

Co w przypadku zabrudzenia?

Oczywiście można materiał prać, choć zdecydowanie trudniej jest zdemontować i ponownie nałożyć materiał po wyczyszczeniu w oknie niż np. w przypadku rolet rzymskich. Dlatego najlepiej nie zabrudzać rolet tego typu. Regularne odkurzanie połączone z przemyślanym wyborem kolory będzie optymalna propozycją.